fbpx

Rombus skosený

Fasádny obklad

*DOPRAVA PO CELEJ SR ZADARMO*

Rombus skosený (28 x 150mm x 4m/5m) je štvorhranný hobľovaný profil s moderne skosenými hranami (45°) bez perodrážky. Jedná sa o kvalitný tatranský profil vyrábaný z červeného smreku v A/B kvalite (1.trieda). V našej ponuke nájdete aj Rombus dvojitý (s perom) alebo Rombus profil (s perom). Najčastejšie sa využíva ako exteriérový obklad na fasády (odvetrávaná fasáda), dosky na drevený plot a vhodný je aj na výrobu záhradných chatiek, domčekovaltánkov.

Odvetrávaná drevená fasáda je obklad, ktorý sa priamo nedotýka vonkajšej steny domu, ale je pripevnený na drevenej konštrukcii z podkladových hranolov. Medzi stenou a obkladom vznikne vzduchová medzera, ktorá umožňuje stavbe „dýchať“. Výhody odvetrávanej fasády: výborné termoizolačné vlastnosti, chráni dom pred vonkajšími vplyvmi (dážď, vietor,špina), spoľahlivo odvádza vlhkosť, pôsobí ako protihluková zábrana (zvonka aj zvnútra).

Najvhodnejší materiál na výrobu Rombusu je  červený smrek. Má síce vyššiu cenu než obyčajný (severský) smrek, ale drevo z červeného smreku vydrží v exteriéri na daždi, snehu, vo vlhkom prostredí omnoho dlhšie ako smrekové drevo. Vďaka väčšiemu obsahu smoly má Rombus skosený z červeného smreku dlhšiu trvácnosť, je tvrdší a odolnejší voči poveternostným podmienkam.

Drevo na výrobu našich produktov je starostlivo vyberané, následne triedené a sušené vonku. Vo finále je drevo dosušované v sušičke na požadovanú vlhkosť (11-14%) cca 4-5dní. Každý náš produkt spĺňa kvalitu AB (1.trieda).

Okrem Rhombus obkladu ďalej ponúkame: tatranský profil perodrážka, tatranský profil orginál , zrubový obkladrombus obklad skosenýdrevená podlahaterasové doskyhranoly , gabiony, chatky

Po odoslaní objednávky na náš mail a následnom potvrdení cenovej ponuky vám drevený obklad dovezieme zadarmo až k Vám domov (*účtujeme jediný manipulačný poplatok 35€ za vykládku tovaru). Nepožadujeme žiadne zálohy (drevo si môžete najprv skontrolovať a až potom vyplatiť) a preto sa nemusíte báť, že by ste vopred zaplatili za drevený obklad, ktorý by vám nevyhovoval.

Rombus Červený Smrek

Rombus profil skosený

Červený smrek

Rombus (skosený) – ceny za 1m2

ROZMER v mm
(hrúbka x šírka)
Dĺžka/m
A/B kvalita
19 x 80 3m, 4m, 5m 19.90,-  18.90,- €
28 x 90 3m, 4m, 5m 28.90,-  25.50,- €

*DOPRAVA ZADARMO PO CELEJ SR*

Rombus Červený Smrek

Rombus profil

Červený smrek

Rombus profil – cena za 1m2

ROZMER v mm
(hrúbka x šírka)
Dĺžka/m
A/B kvalita
28 x 150 4m, 5m 28.90,-  25.50,- €

*DOPRAVA ZADARMO PO CELEJ SR*

LEMON trade s.r.o.

IČO: 50753673
DIČ: 2120469230

Galéria rombus (skosený) – drevený obklad odvetrávanej fasády

Obrázky sú len ilustratívne. Slúžia na inšpiráciu.

Ohodnoťte stránku