fbpx

Rombus skosený

Fasádny obklad

Fasádny obklad Rombus skosený je štvorhranný hobľovaný profil s moderne skosenými hranami bez použitia perodrážky. Jedná sa o kvalitný tatranský profil vyrábaný z červeného smreku v A/B kvalite (1.trieda).  Najčastejšie sa využíva ako exteriérový obklad na fasády (odvetrávané fasády), dosky na drevený plot a vhodný je aj na výrobu záhradných chatiek, domčekovaltánkov z dreva.

Odvetrávaná drevená fasáda je obklad, ktorý sa priamo nedotýka vonkajšej steny domu, ale je pripevnený na drevenej konštrukcii z podkladových hranolov. Medzi stenou a obkladom vznikne vzduchová medzera, ktorá umožňuje stavbe „dýchať“. Výhody odvetrávanej fasády: výborné termoizolačné vlastnosti, chráni dom pred vonkajšími vplyvmi (dážď, vietor,špina), výborne odvádza vlhkosť, pôsobí ako protihluková zábrana (zvonka aj zvnútra).

Najvhodnejší materiál na výrobu Rombusu je  červený smrek. Má síce vyššiu cenu než obyčajný smrek, ale drevo z červeného smreku vydrží v exteriéri na daždi, snehu, vo vlhkom prostredí omnoho dlhšie ako smrekové drevo. Vďaka väčšiemu obsahu smoly má Rombus skosený z červeného smreku dlhšiu trvácnosť, je tvrdší a odolnejší voči poveternostným podmienkam. Rombus z červeného smreku ponúkame v rozmere 28x90mm.Drevo na výrobu našich produktov je starostlivo vyberané, následne triedené a sušené vonku. Následne je drevo dosušované v sušičke na požadovanú vlhkosť (11-14%) cca 4-5dní. Každý náš produkt spĺňa kvalitu AB (1.trieda).

Okrem Rhombus obkladu ďalej ponúkame: tatranský profil perodrážka, tatranský profil orginál , zrubový obkladrombus obklad skosenýdrevená podlahaterasové doskyhranoly , gabiony, chatky. Po odoslaní objednávky na náš mail a následnom potvrdení cenovej ponuky vám drevený obklad dovezieme zadarmo až k Vám domov (*účtujeme jediný manipulačný poplatok 35€ za vykládku tovaru). Nepožadujeme žiadne zálohy a preto sa nemusíte báť, že by ste vopred zaplatili za drevený obklad, ktorý by vám nevyhovoval.

Rombus červený smrek

Červený smrek

Rombus (skosený) – ceny za 1m2

Rombus (skosený)

cena za 1 m

ROZMER v mm
(hrúbka x šírka)
Dĺžka/m
A/B kvalita
28 x 90 3m, 4m, 5m 28.90,-  25.50,- €
Rombus červený smrek

Rombus profil dvojitý

Červený smrek

Rombus profil dvojitý – cena za 1m2

ROZMER v mm
(hrúbka x šírka)
Dĺžka/m
A/B kvalita
28 x 150 4m, 5m 28.90,-  25.50,- €
Rombus červený smrek

Rombus profil

Červený smrek

Rombus profil – cena za 1m2

ROZMER v mm
(hrúbka x šírka)
Dĺžka/m
A/B kvalita
28 x 150 4m, 5m 28.90,-  25.50,- €

LEMON trade s.r.o.

IČO: 50753673
DIČ: 2120469230

Galéria rombus (skosený) – drevený obklad odvetrávanej fasády

Obrázky sú len ilustratívne. Slúžia na inšpiráciu.

LEMON trade s.r.o.

IČO: 50753673
DIČ: 2120469230