fbpx

Viete, ako najlepšie vybrať drevený obklad na stenu? V prvom rade treba však povedať, že ak ho už vyberáte, musíte naozaj vedieť, že ho chcete. Drevo je v každom prípade krásny a nadčasový materiál a hodí sa takmer všade. V neposlednom rade je to aj neškodlivý materiál.

Drevený Obklad Domu

Najdôležitejšie pri drevenom obklade je samotné drevo. Drevo je prírodný materiál a vždy bude mať nezameniteľnú kresbu a jedinečnú vôňu. Drevený obklad dodáva stene moderný až exkluzívny nádych. Zvyčajne si môžete vybrať aj z rôznych druhov dreva, pričom sa najčastejšie využíva smrek obyčajný, smrek sibírsky, borovica a smrek červený. Cenovo najvýhodnejší je pritom smrek obyčajný. Z cudzokrajných drevín sa na drevený obklad využíva kanadský červený céder či juhoamerické ipe. Tieto stromy majú veľmi odolné drevo a patria medzi výrazne drahšie riešenia. Určite si vyberte drevo, ktoré sa vám bude páčiť a bude mať výhodný pomer cena a kvalita. Drevený obklad príjemne ovplyvní vzhľad farbou, ale tiež textúrou, kresbou či spôsobom uloženia.

Zrubový Obklad Domu

Poďme však ešte ku samotným výhodám a nevýhodám dreveného obkladu. Drevo je prírodný a ekologický materiál – preto na vašej stene bude vždy pôsobiť elegantne a prirodzene. Drevený obklad môžete taktiež umiestniť na akúkoľvek fasádu či povrch, čo vám dáva široké možnosti využitia. Taktiež sa hodí ako akékoľvek riešenie do rôznych priestorov a bude vždy pôsobiť nadčasovo. Navyše, má dobré akumulačné vlastnosti – v zime otepľuje a v lete chladí, taktiež dokáže ochrániť pred hlukom. V neposlednom rade má mnohé zdravotné benefity – v dome nedochádza k tvorbe vlhkosti, z čoho častokrát vznikajú plesne. Drevo má taktiež dobré antibakteriálne vlastnosti. Na druhej strane však treba spomenúť aj to, že drevo pracuje a časom mení svoj vzhľad, preto sa oň treba dobre starať. Či si však do svojho domu vyberiete drevený obklad alebo tatranský profil, určite toto rozhodnutie neoľutujete.

Drevený Obklad Rombus

Ohodnoťte stránku