fbpx

Záhradný domček môže byť skvelou voľbou, pokiaľ máte väčší pozemok a zároveň chcete takýto záhradný domček aj na niečo využívať. Najčastejšie ho môžete využiť ako vhodný priestor na uskladnenie náradia a materiálu do vašej záhrady, uschovania detských či športových potrieb, ako sú napríklad trojkolky, kýbliky či bicykel. Samozrejme, môžete ho tiež využiť tak, že v ňom nájdete útočisko a priestor na trávenie času napríklad počas letných mesiacov. Ak tiež bude váš záhradný domček väčší, bude aj ideálny na posedenie s priateľmi, ako odľahlá pracovňa alebo na občasné prenocovanie.

Drevený Záhradný Domček

Záhradný domček môže byť vyrobený z viacerých materiálov, pričom jednou z volieb je drevo. Pýtate sa, či je záhradný domček z dreva dobrá voľba? Odpovieme vám v tomto článku. Pri drevených domčekoch sa najčastejšie volí mäkké drevo, ako je borovica alebo smrek. Je dobré takýto domček ošetriť konzervačnými látkami, hoci si po nejakom čase budú vždy vyžadovať nový náter. Jedným z najväčších benefitov, ak si zvolíte drevený záhradný domček je, že je pekným a hlavne prírodným doplnkom v záhrade. Oproti plechovým riešeniam, či iným materiálom je estetický a zútulní vašu záhradu. Je navyše pevný a odolný, ľahko ho tiež prispôsobíte vzhľadu vašej záhrady a netvorí sa v ňom pleseň ani sa nezaparuje ako napríklad plechové záhradné domčeky. Lacnejšie varianty predstavujú záhradné domčeky zo smrekového dreva s hrúbkou steny do 20mm, ktoré sú v bežných podmienkach úplne dostačujúce. Ešte vyšší komfort ponúkajú domčeky vyrobené zo severského smreku s hrúbkou dosky 28-45-70mm.

Záhradný Domček Z Dreva

Hoci je drevený záhradný domček náročnejší finančne aj na montáž, výsledok aj vzhľadom na predchádzajúce výhody stojí za to, preto bude pre vás určite dobrou voľbou. Na to, aby vám však vydržal záhradný domček čo najdlhšie, nezabudnite ho priebežne zveľaďovať a starať sa oň. Čo sa týka spomínanej výšky investície, drevené záhradné domčeky sú aj spravidla tie najdrahšie, ale výsledok vždy skutočne stojí za to.

Drevený Domček Do Záhrady

5/5 - (1 vote)