fbpx

Stretli ste sa už niekedy s materiálom, ktorý sa volá tatranský profil? Tento článok je práve na to, aby ste sa o ňom dozvedeli viac. Tatranský profil je vlastne doska s perom s vyfrézovanými spojmi. Práve tieto vyfrézované spoje majú obrovskú výhodu v tom, že do nich neprenikne voda ani pleseň. Dokonca pri správnej montáži zabezpečíte to, že sa škáry neotvoria ani v priebehu niekoľkých rokov. Perodrážkové spoje tiež vynikajúco držia dosky vedľa seba.

Využitie Tatranského Profilu V Interiéri Domu

Tatranský profil je skvelé riešenie do exteriéru aj do interiéru ako alternatíva dreveného obkladu, ktorého vôňa vás okamžite v myšlienkach prenesie na okraj lesa. Tento typ dreveného obkladu je však v súčasnosti rozšírený po celom svete. Jeho rôzne podoby sa predávajú aj vo Fínsku, Estónsku alebo v Rusku.

Využitie Tatranského Profilu Na Fasádu Domu

Pravý tatranský profil je vyrobený výhradne z dreva ihličnatých strojov, a to najčastejšie zo smreka obyčajného. Tento variant má nielen vynikajúcu cenu, ale tiež vynikajúce vlastnosti, ako je neutrálna svetlá farba či jednoliata štruktúra. Okrem smreka obyčajného sa tu niekedy využíva aj smrek sibírsky či borovica.

Tatranský Profilu Perodrážka

Pýtate sa, aké sú jeho najväčšie výhody? Tatranský profil sa vyznačuje vysokou kvalitou, odolnosťou, ale aj stálosťou a okrem toho tiež nadčasovým a krásnym dizajnom. V neposlednom rade má výborné tepelnoizolačné vlastnosti, vytvára zdravú mikroklímu. V neposlednom rade ho zoženiete za prijateľnú cenu a má nenáročnú inštaláciu.

Ohodnoťte stránku