fbpx

Ak chcete do svojho domu či bytu drevenú podlahu, dlážkovica je jednou z možností! Poďme si najskôr povedať, čo vlastne drážkovica je. Dlážkovica, nazývaná aj palubovka, je drevená podlaha, ktorá je vyrábaná z jedného kusu reziva. Dlážkovica je masívna drevená podlaha. Zvyčajne býva narezaná z jedného kusa reziva dreviny s drážkou. Tá umožňuje vytvárať jednoliaty povrch podlahy. Vďaka tomu si tiež rezivo zachová krásnu kresbu v každom kuse.

Drevená Podlaha Dlážkovica

A čo jej výhody a nevýhody? Finálna dlážkovica obsahuje až 12 % vlhkosti v dreve. Treba si uvedomiť, že práve z tohto dôvodu nie je možná okamžitá montáž. Dovezenú dlážkovicu nechajte preto v priestore minimálne jeden deň, aby sa vlhkosť dreva vyrovnala s vlhkosťou v priestore.

Jednou z najväčších výhod dlážkovice je, že je estetická, má taktiež veľmi dlhú životnosť, jednoduchú údržbu a pri poškodení sa dá brúsením stále opraviť. Na rozdiel od laminátových podláh je mäkká a má tiež veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti.

Drevená Podlaha Do Domu

Veľkou výhodou pre vás bude tiež veľmi rýchly a nenáročný spôsob pokládky. Podlaha nemá žiadne škáry, je jednoliata. Dokáže pokryť o 75% väčší povrch vďaka tomu, že nepotrebuje dilatačné škáry. Po jej položení ju môžete začať okamžite využívať.

Poďme však aj k menším nevýhodám. Pre dlážkovicu je taktiež veľmi dôležité, aby bola podlaha v mieste, kde nie sú veľké tepelné výkyvy. Čiže skúste sa vyhnúť tomu, aby sa vysúšala a následne priťahovala vlhkosť. Dlážkovica sa preto menej hodí do priestorov, ako sú kuchyňa či predsieň.

Dlážkovica Do Interiéru

Táto drevená podlaha však vždy oživí a zútulní interiér. Priestoru dodávajú rozmanitosť a príťažlivosť. Pri tvorbe bytovej štruktúry má veľký význam z hľadiska estetiky, funkčnosti, životnosti a údržby. Ďalšou nemalou výhodou tiež je, že je vhodná aj pre alergikov. Dlážkovica vo vašom byte či dome bude dlhodobé a kvalitné riešenie, ktoré vám bude určite vyhovovať.

Ohodnoťte stránku