fbpx

Práve drevo je najčastejším riešením, keď hľadáte správnu terasovú podlahu. Samozrejme, terasové dosky patria medzi prírodný materiál, preto sa treba o ne aj dobre starať, aby vám vydržali čo najdlhšie. Venujte jej predovšetkým vašu pozornosť cez zimu, pretože práve chladné obdobie najčastejšie spôsobuje jej poškodenie a náklady na opravu nebývajú práve najlacnejšie. Preto je vždy vhodná prevencia.

Starostlivosť O Terasové Dosky Na Jeseň

Starostlivosť o terasové dosky na jeseň

Veľmi dôležitá je príprava terasových dosiek na zimu. Hoci by sa mohlo zdať, že celú zimu nič nemusíte robiť, opak je pravdou. Pred zazimovaním na konci jesene odstráňte z terasy listy, halúzky a iné nečistoty. Vďaka tomu sa zbytočne medzi doskami nebude hromadiť žiadna špina. Tá by mohla naďalej nasakovať vlhkosť a tiež spôsobiť hnilobu dreva. Takéto čistenie môžete robiť aj počas zimy vždy, hlavne vtedy, keď sú nečistoty viditeľné.

Starostlivosť O Drevenú Terasu V Zime

Starostlivosť o terasové dosky cez zimu

Terasová doska vyžaduje určitú dávku starostlivosti aj počas zimy. Dôležité je vždy odstrániť vrstvu snehovej prikrývky či už metlou alebo s lopatou. Metla je vždy šetrnejšia, ale nie vždy dokonale účinná na vrstvy snehu. Pri manipulácii s lopatou dajte pozor na to, aby ste podlahu nezničili. Ak majú dosky vrúbky, odhŕňajte sneh v smere drážok. Vyberajte si skôr lopatu z plastu, aby ste zabránili poškriabaniu.

Natieranie Drevenej Terasy

Starostlivosť o terasové dosky na jar

Na jar pripravte terasové dosky na nadchádzajúcu sezónu. Terasové dosky môžete pokojne vymaľovať, využiť morenie či olejovanie. Určite to však robte počas dní, kedy by nemalo pršať. Taktiež môžete opraviť drobné poškodenia. Pravidelná starostlivosť o terasové dosky zabezpečí, aby vám vydržala čo najlepšie, preto táto základná údržba určite stojí za námahu.

Ohodnoťte stránku